zginalna - Sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny dla psów i kotów

Idź do spisu treści

Menu główne:

zginalna

Ortezy > Ortezy tylne > Kolanowa

Orteza kolanowa zginalna z systemem połączeń

Uszyta jest z materiału wodoodpornego typu kordura, z wypełnieniem z pianki poliuretanowej oraz włókniny, od wewnątrz posiada podszewkę. Po bokach zastosowano 2 zginalne na zawiasach szyny aluminiowe (w niektórych przypadkach w zależności od budowy kończyny może być zastosowana tylko szyna od strony zewnętrznej). Usztywnia staw kolanowy, nie pozwalając na wychylanie boczne, umożliwia zgięcie i wyprost stawu kolanowego na tyle, na ile pozwoli materiał zewnętrzny ortezy.
Dostępne kolory : czarny, chaber. Jeżeli klient nie zaznaczy, orteza zostanie wykonana w kolorze czarnym.

Aby orteza kolanowa pozostawała we właściwym położeniu zastosowano system połączeń, który obejmując pachwinę przeciwległej kończyny za pomocą miękkiej szelki, łączy się poprzez grzbiet z ortezą. System połączeń posiada również taśmę grzbietową, którą dopina się do szelek (właściciel psa powinien wyposażyć psa w szelki, ponieważ obroża się do tego nie nadaje, z uwagi na przekręcanie wokół szyi).

Orteza kolanowa zginalna z systemem połączeń

Orteza kolanowa zginalna z systemem połączeń

265,00 zł Dodaj

W celu zamówienia usługi uszycia ortezy należy wybrać z listy przedział, w którym zawiera się zmierzona długość B, kliknąć w koszyczek, a następnie w formularzu uzupełnić wszystkie wymiary (A,B,C,6,5,4).

Wskazówki do miary:
- długość A, to odległość po grzbiecie od kółeczka w szelkach przednich psa do lędźwi (mniej więcej w osi uda).
- długość B, to odległość od rzepki kolanowej w dół do zakończenia ortezy. Zwykle jest to połowa odległości pomiędzy rzepką a guzem piętowym.
- długość C, najlepiej jak pies leży podłożyć rękę pod udo żeby kontrolować gdzie zaczyna się pachwina i zmierzyć długość od rzepki prawie do samej pachwiny.
- obwody należy mierzyć ściśle, bez luzu.

Podane wymiary muszą odzwierciedlać rzeczywiste wymiary kończyny. Jest to szczególnie ważne przy obwodach, proszę mierzyć je ściśle, bez luzu. Wykonując ortezę my dodajemy do obwodu, żeby po zapięciu orteza, która ma swoją grubość pasowała na wymiar podany w zamówieniu.

Najlepiej zmierzyć na leżąco.

Do wybranej ortezy proponujemy zakup miękkiej, polarowej wkładki. Zakładana wraz z nią i dociśnięta rzepami, dodatkowo zabezpieczy kończynę przed otarciem.

Wkładka jako osobny element, będzie posiadała kształt zamówionej ortezy i należy ją dodatkowo kupić.

Wkładka do ortezy

Wkładka do ortezy

14,00 zł Dodaj

Do części grzbietowej systemu połączeń w celu zapewnienia większego komfortu psu, można zastosować dodatkową ochronną poduszkę wypełnioną włókniną.

Poduszka do systemu połączeń

Poduszka do systemu połączeń

40,00 zł Dodaj


Ortezy kolanowe zginalne 2 szt. z systemem połączeń

W niektórych przypadkach, kiedy istnieje ryzyko nadmiernego obciążenia sąsiedniej kończyny, polecamy zastosowanie dwóch połączonych ze sobą ortez.
Jeżeli jedna z ortez ma być używana czasowo osobno, należy do niej dokupić dodatkowo system połączeń (kontakt mailowy).
Dostępne kolory : czarny, chaber. Jeżeli klient nie zaznaczy, orteza zostanie wykonana w kolorze czarnym.

W celu zamówienia usługi uszycia ortez należy wybrać z listy przedział, w którym zawiera się zmierzona długość B, kliknąć w koszyczek, a następnie w formularzu uzupełnić wszystkie wymiary z instrukcji powyżej (A,B,C,6,5,4).

2 ortezy kolanowe zginalne z systemem połączeń

2 ortezy kolanowe zginalne z systemem połączeń

520,00 zł Dodaj

Do wybranych ortez proponujemy zakup miękkiej, polarowej wkładki. Zakładana wraz z nią i dociśnięta rzepami, dodatkowo zabezpieczy kończynę przed otarciem.

Wkładk
i jako osobny element, będą posiadały kształt zamówionych ortez i należy je dodatkowo kupić.

Wkładka do ortezy 2 szt.

Wkładka do ortezy 2 szt.

28,00 zł Dodaj

Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, to orteza powinna być zakładana na czas aktywności ruchowej. Kiedy pies śpi, zwłaszcza na noc orteza powinna być zdejmowana. Wtedy należy obejrzeć kończynę psa, czy gdzieś sierść się bardziej nie wyciera. Jeśli tak, to należy podkładać w to miejsce dodatkowe miękkie warstwy.

Orteza jest wyrobem tekstylnym. Nie może mieć kontaktu z twardą, szorstką powierzchnią, ponieważ będzie ulegała szybszemu zniszczeniu i nie będzie to podstawą do reklamacji.

Wyrób nie nadaje się dla psów, które przebywają ciągle na dworze.  Jeżeli orteza się zamoczy, to należy ją zdjąć i wysuszyć przed ponownym założeniem.

Zdjęcia na stronie są zdjęciami poglądowymi i prezentują zasadę działania. Produkt może się nieznacznie różnić od tego na zdjęciach.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego