barkowa - Sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny dla psów i kotów

Idź do spisu treści

Menu główne:

barkowa

Ortezy, Protezy > Ortezy przednie > Barkowa

Orteza uszyta jest z materiału wodoodpornego typu kodura, z wypełnieniem z pianki poliuretanowej oraz włókniny, od wewnątrz posiada podszewkę. Całość zapinana na kilka taśm z rzepem.
Orteza powinna kończyć się przed stawem łokciowym. Jeżeli będzie za długa, to utrudni psu poruszanie się.

Aluminiowy mechanizm
w kształcie krzyża umieszczony jest w tunelach umożliwiających wyjęcie osobno pionowej i poziomej szyny.
Dostępne kolory : czarny, chaber. Jeżeli klient nie zaznaczy, orteza zostanie wykonana w kolorze czarnym.

Orteza barkowa

Orteza barkowa

275,00 zł Dodaj

Podane w koszyku rozmiary, są tylko wyznacznikiem ceny. Składając zamówienie, należy podać dokładne wymiary, według instrukcji na naszej stronie oraz która kończyna (lewa, czy prawa).

W celu zamówienia usługi uszycia ortezy należy wybrać z listy przedział, w którym zawiera się zmierzony obwód 5, kliknąć w koszyczek, a następnie w formularzu uzupełnić wszystkie wymiary (B,C,3,4,5) oraz odległość od łokcia do pachy.

Wskazówka: Długość B musi się skończyć przed stawem łokciowym. 3 - obwód pod pachą.


Uwaga !
Wymiar "B" nie może być zbyt długi, aby nie obejmował łokcia, w przeciwnym razie orteza unieruchomi łokieć , uniemożliwiając psu poruszanie się.


Podane wymiary muszą odzwierciedlać rzeczywiste wymiary kończyny. Jest to szczególnie ważne przy obwodach, proszę mierzyć je ściśle, bez luzu. Wykonując ortezę my dodajemy do obwodu, żeby po zapięciu orteza, która ma swoją grubość pasowała na wymiar podany w zamówieniu.

Do wybranej ortezy proponujemy zakup miękkiej, polarowej wkładki. Zakładana wraz z nią i dociśnięta rzepami, dodatkowo zabezpieczy kończynę przed otarciem.
Wkładka jako osobny element, będzie posiadała kształt zamówionej ortezy i należy ją kupić, klikając na koszyczek obok.

Wkładka do ortezy

Wkładka do ortezy

14,00 zł Dodaj

Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, to orteza powinna być zakładana na czas aktywności ruchowej. Kiedy pies śpi, zwłaszcza na noc orteza powinna być zdejmowana. Wtedy należy obejrzeć kończynę psa, czy gdzieś sierść się bardziej nie wyciera. Jeśli tak, to należy podkładać w to miejsce dodatkowe miękkie warstwy.
Orteza jest wyrobem tekstylnym. Nie może mieć kontaktu z twardą, szorstką powierzchnią, ponieważ będzie ulegała szybszemu zniszczeniu i nie będzie to podstawą do reklamacji.
Wyrób nie nadaje się dla psów, które przebywają ciągle na dworze.  Jeżeli orteza się zamoczy, to należy ją zdjąć i wysuszyć przed ponownym założeniem.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego