Animal Center - Sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny dla psów i kotów

Idź do spisu treści

Menu główne:

Animal Center

Gabinety Fizjoterapeutyczne w Polsce > Warszawa

Animal Center Warszawa
Dane teleadresowe
Animal Center
ul. Zamiany 12
02-786 Warszawa
tel: 22 414 18 12

www.animal-center.pl
biuro@animal-center.pl
Godziny otwarcia
poniedziałek - piątek: 8.00 – 22.00
sobota 10.00 – 16.00


Nasi fizjoterapeuci
Piotr Kościelski
zoofizjoterapeuta
Janina Dąbrowska
mgr. zoofizjoterapeutka
Olga Kulesza
Dr. n. wet. chiropraktyka

Rehabilitacja jest bardzo ważnym etapem powracania do zdrowia i sprawności fizycznej u zwierząt, które przeszły operacje lub doznały urazu ortopedycznego lub neurologicznego.

Zabiegi fizjoterapeutyczne pomagają również:
- zwierzętom otyłym w powrocie do idealnej masy ciała
- zwierzętom starym w zachowaniu dobrej sprawności ruchowej i w walce z bólem
- psom pracującym (agility, posłuszeństwo sportowe, obedience, psy zaprzęgowe i myśliwskie), które dzięki niej często dochodzą szybciej do formy po kontuzjach, a trening na bieżni wodnej pomaga im w podniesieniu poziomu sprawności np. przed zawodami
- zwierzętom cierpiącym, którym umożliwia kontrolować ból bez konieczności podawania silnych leków

Program rehabilitacji jest tworzony indywidualnie dla każdego pacjenta po zapoznaniu się z diagnozą lekarza prowadzącego.

Rodzaje zabiegów:

Hydroterapia
Terapia wodna. Ćwiczenia na bieżni wodnej poprawiają siłę, wytrzymałości mięśni, układu sercowo-oddechowego, zakresu ruchów, zwinności oraz dobrego samopoczucia. Wszystko to w czasie, gdy minimalizuje się ból.
Czytaj więcej

Magnetoterapia
Zabieg polegający na zastosowaniu pola magnetycznego o zmiennej częstotliwości i indukcji magnetycznej o wartości 0,5-10mT. Stosuje się ją przy leczeniu zwyrodnienia stawów, przyśpiesza gojenie się ran, poprawia krążenie, zmniejsza stan zapalny.

Elektroterapia
Element fizjoterapii, podczas której stymuluje się mięśnie z zastosowaniem prądu elektrycznego. Celem elektroterapii jest złagodzenie bólu i poprawienie ukrwienia stymulowanej tkanki. Przyśpiesza wchłanianie obrzęków i wysięków śródstawowych, stymuluje nerwy i mięśnie.

Laseroterapia
Leczenie promieniami lasera, które doprowadzają energię o podwyższonym natężeniu do tkanek położonych głębiej. Promienie docierają do tkanek położonych aż do kilku centymetrów od powierzchni skóry. Ma działanie przeciwbólowe, rozkurczowe, przeciwobrzękowe, zmniejsza zapalenie, przyśpiesza regeneracje tkanek. Animal Center ma nowoczesny sprzęt do laseroterapii wyposażony m.in. w sondę prysznicową pozwalająca na skuteczniejszą terapię.

Sonoterapia
Leczenie ultradźwiękami, które umożliwia leczenie dogrzewania tkanek nawet do 3 cm w głąb ciała zwierzęcia.

Termoterpia
Wykorzystywanie wysokiej i niskiej temperatury w leczeniu urazów tkanek miękkich i stawów, zwłaszcza w celu złagodzenia bólu, zmiany procesów fizjologicznych ważnych w naprawie tkanki oraz wpływania na plastyczność tkanki łącznej, włączając: mięśnie, ścięgna, więzadła i torebki stawowe.

Akupunktura
Metoda lecznicza stosowana od ponad 4000 lat, również w leczeniu zwierząt wykorzystywana przy zaburzeniach mięśniowo - szkieletowych oraz w walce z bólem

Masaż leczniczy i relaksacyjny
Od działania relaksacyjnego czy przygotowującego do treningu, przez uśmierzenie bólu, poprawę krążenie krwi i limfy po zmniejszenie napięcia mięśniowego czy np. rozciąganie tkanek zmienionych pozapalnie.

Chiropraktyka
Termin chiropraktyka pochodzi od greckiego cheir - ręka, i praktike oznaczającego działalność, praktykę. Chiropraktyka dosłownie znaczy użycie rąk do rozpoznawania, leczenia i zapobiegania chorobom. Celem chiropraktyki jest przywrócenie normalnej ruchomości stawów (głównie kręgosłupa), stymulacja odruchów nerwowych, zmniejszenie bólu i sztywności mięśni. Skuteczna manipulacja wymaga odpowiedniej techniki, tzn. właściwego kierunku, siły, amplitudy i szybkości. Do tego niezbędna jest rzetelna wiedza z zakresu anatomii, biomechaniki i neurologii. W czasie nastawiania często można wyczuć "odpuszczenie" i uruchomienie zablokowanego stawu.

Terapia IRAP®
Terapia IRAP® jest bardzo bezpieczna,gdyż opiera się na wykorzystywaniu naturalnych zdolności regeneracyjnych organizmu.Poddanemu leczeniu zwierzęciu aplikuję się specjalnie przygotowaną mieszaninę własnych białek ochronnych wytworzonych z jego krwi.Wzrasta w ten sposób stężenie endogennego białka,które redukuje obszar zapalny ,blokując receptor interleukiny-1 .Wszystko to prowadzi do złagodzenia bólu ,redukcji stanu zapalnego i ogólnej poprawy funkcjonowania stawów.Ponadto, terapia hamuje proces niszczenia chrząstek i zwyrodnienia stawów oraz znacznie wzmacnia możliwości obronne organizmu.Liczne badania udowadniają ,że zwierzęta z widoczną kulawizną ,po zastosowaniu terapii mogą się cieszyć zdecydowanie lepszą sprawnością fizyczną.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego