zginalna - Sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny dla psów i kotów

Idź do spisu treści

Menu główne:

zginalna

Ortezy, Protezy > Ortezy tylne > Kolanowa

Uszyta jest z materiału wodoodpornego typu kodura, z wypełnieniem z pianki poliuretanowej oraz włókniny, od wewnątrz posiada podszewkę. Po bokach zastosowano 2 zginalne na zawiasach, szyny aluminiowe. Usztywnia kończynę, nie pozwalając na wychylanie boczne.
Dostępne kolory : czarny, chaber. Jeżeli klient nie zaznaczy, orteza zostanie wykonana w kolorze czarnym.
Cena ortezy uzależniona jest od wielkości psa. Przy dokonywaniu zakupu proszę kierować się długością podudzia "B"(odległość od przepki kolanowej w dół do zakończenia ortezy. Zwykle jest to połowa odległości pomiędzy stawem kolanowym a skokowym).
Podane w koszyku rozmiary, są tylko wyznacznikiem ceny. Składając zamówienie, należy podać dokładne wymiary, według instrukcji na naszej stronie.
Aby prawidłowo zmierzyć psa, prosimy zapoznać się z instrukcją "F" na stronie   Pobieranie miary

Należy podać która kończyna (lewa, czy prawa )

Orteza kolanowa zginalna

Orteza kolanowa zginalna

100,00 zł Dodaj

Aby orteza kolanowa pozostawała we właściwym położeniu, najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie systemu połączeń, który obejmując pachwinę przeciwległej kończyny za pomocą miękkiej szelki, łączy się poprzez grzbiet z ortezą w dwóch punktach, pośrodku uda oraz nad rzepką kolanową. System połączeń posiada również taśmę grzbietową, którą dopina się do szelek (właściciel psa powiniem wyposażyć psa w szelki, ponieważ obroża się do tego nie nadaje, z uwagi na przekręcanie wokół szyi). Takie rozwiązanie polecane jest szczególnie przy zamówieniu na odległość.
Aby zamówić taki system połączeń, należy zmierzyć obwód pachwiny według instrukcji B na stronie na stronie   Pobieranie miary  , następnie odległość od rzepki kolanowej do środka grzbietu na wysokości lędźwi oraz odległość od lędźwi do kółka szelek (wyposażenie psa).
Jak właściwie pobrać miarę pokazuje film poniżej.

System połączeń

System połączeń

50,00 zł DodajDo wybranej ortezy proponujemy zakup miękkiej wkładki.
Wkładka jako osobny element, będzie posiadała kształt zamówionej ortezy.
Zakładana wraz z nią i dociskana rzepami, dodatkowo zabezpieczy kończynę przed odparzeniami.

Wkładka

Wkładka

10,00 zł Dodaj

Do zespolenia wszystkich elementów (ortezy oraz systemu połączeń) polecamy szelki przedpiesiowe. Używanie tych szelek nie powoduje ucisku na tchawicę ani wyrostki barkowe, przez co nie są kontuzjogenne.

Szelki przedpiersiowe

Szelki przedpiersiowe

90,00 zł Dodaj

Ortezy kolanowe, tak jak wszystkie nasze produkty, wykonujemy również dla piesków miniaturowych,
których waga wynosi poniżej 2 kg, takich jak : York, Toy Rosyjski, Maltańczyk, Papillon, czy Chihuahua.
Z uwagi ma mały rozmiar ortezy nie musi ona posiadać usztywnień metalowych, ponieważ materiał z jakiego jest wykonana, ma wystarczającą sztywność. Takie ortezy proponujemy zakupić do pary zarówno na lewą , jak i prawą tylną łapkę. Powoduje to lepszą stabilność i równowagę psa. Całość podtrzymywana jest wtedy grzbietowo, za pomocą układu cienkich paseczków lub innego elementu łączącego dwie ortezy, z dopięciem do szelek psa.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego