Kolanowo-skokowa regulowana - Sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny dla psów i kotów

Idź do spisu treści

Menu główne:

Kolanowo-skokowa regulowana

Ortezy, Protezy > Ortezy tylne > Kolanowo-skokowa

Uszyta jest z materiału wodoodpornego typu kodura, z wypełnieniem z pianki poliuretanowej oraz włókniny, od wewnątrz posiada podszewkę. Po bokach zastosowano 2 zginalne na zawiasach, szyny aluminiowe. Usztywnia kończynę, nie pozwalając na wychylanie boczne.
Orteza posiada regulację na odcinku staw kolanowy - skokowy, dzięki czemu daje się łatwiej dopasować do kończyny. Ma to szczególne znaczenie u psów, które jeszcze rosną.
Dostępne kolory : czarny, chaber. Jeżeli klient nie zaznaczy, orteza zostanie wykonana w kolorze czarnym.
Do ortezy można dodatkowo zamówić wkładkę
.
Dostępne kolory : czarny, chaber. Jeżeli klient nie zaznaczy, orteza zostanie wykonana w kolorze czarnym.
Cena ortezy uzależniona jest od wielkości psa. Przy dokonywaniu zakupu proszę kierować się długością
od rzepki kolanowej do stawu skokowego.
Podane w koszyku rozmiary, są tylko wyznacznikiem ceny. Składając zamówienie, należy podać dokładne wymiary, według instrukcji na naszej stronie.
Aby prawidłowo zmierzyć psa, prosimy zapoznać się z instrukcją "F" na stronie  <a href=" http://firma-admiral.pl/pobieranie-miary.html"> Pobieranie miary </a>

Należy podać która kończyna (lewa, czy prawa )

Orteza kolanowo-skokowa regulowana

Orteza kolanowo-skokowa regulowana

484,00 zł Dodaj
Wkładka pończocha kolanowo-skokowa

Wkładka pończocha kolanowo-skokowa

28,00 zł Dodaj

Aby orteza kolanowa pozostawała we właściwym położeniu, najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie systemu połączeń, który obejmując pachwinę przeciwległej kończyny za pomocą miękkiej szelki, łączy się poprzez grzbiet z ortezą w dwóch punktach, pośrodku uda oraz nad rzepką kolanową. System połączeń posiada również taśmę grzbietową, którą dopina się do szelek (właściciel psa powiniem wyposażyć psa w szelki, ponieważ obroża się do tego nie nadaje, z uwagi na przekręcanie wokół szyi). Takie rozwiązanie polecane jest szczególnie przy zamówieniu na odległość.
Aby zamówić taki system połączeń, należy zmierzyć obwód pachwiny według instrukcji B na stronie na stronie   Pobieranie miary , następnie odległość od rzepki kolanowej do środka grzbietu na wysokości lędźwi oraz odległość od lędźwi do kółka szelek (wyposażenie psa).System połączeń

System połączeń

55,00 zł Dodaj

Do zespolenia wszystkich elementów (ortezy oraz systemu połączeń) polecamy szelki przedpiesiowe. Używanie tych szelek nie powoduje ucisku na tchawicę ani wyrostki barkowe, przez co nie są kontuzjogenne.

Szelki przedpiersiowe

Szelki przedpiersiowe

99,00 zł Dodaj

Dodatkowym elementem podtrzymującym część miedniczą, może być pas brzuszny, dzięki któremu możemy podtrzymywać i prowadzić psa.

 
Pas brzuszny

Pas brzuszny

110,00 zł Dodaj
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego