But podciąg dorsi-flex tył - Sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny dla psów i kotów

Idź do spisu treści

Menu główne:

But podciąg dorsi-flex tył

Ortezy, Protezy > Ortezy tylne > Porażenie nerwu dorsi-flex


But na podciągach typu DORSI-FLEX stosowany jest przy braku odruchu korektury "zawijaniu" palców.
Dzięki zastosowaniu elastycznych taśm, przywraca fizjologiczne ustaw
ienie palców.
But służy do rehabilitacji w gabiletach fizjoterapii oraz jako kontynuacja rehabilitacji w warunkach domowych na gładkiej powierzchni (podłoga, dywan), nie należy stosować go na ostrych powierzchniach (na spacerach).

Buta nie można stosować w przypadku, kiedy pies nie wykazuje ruchu stawem biodrowym i kolanowym. Jego wytrzymałość, uzależniona jest od poprawnego naciągnięcia podciągów, tak aby but był ustawiony w prawidłowej pozycji. Nie można dopuścić, żeby pies ciągnął grzbietową stroną buta po podłożu, ponieważ spowoduje to jego szybkie zużycie.
But musi być także odpowiednio głęboko założony, tak aby miał on kontakt z podłożem tylko w miejscu występowania podeszwy. Zbyt płytkie założenie buta spowoduje jego szybkie zniszczenie.

Wytrzymałość buta będzie uzależniona od stopnia zaawansowania choroby psa. Jeżeli pies będzie ciągnął kończynę po twardym podłożu, to but szybciej się zniszczy, niż normalnie. Będzie to naturalne zużycie materiału. Nie jest to podstawa reklamacji. U jednego psa but wytrzyma rok, a u innego miesiąc. Prosimy o przemyślane zakupy.

Kolor buta może różnić się od prezentowanego na stronie.

W celu dobrania odpowiedniego rozmiaru buta, należy odrysować na papierze odcisk stopy psa, mierząc jej długość i szerokość. Dodatkowo proszę zmierzyć obwód nad stawem skokowym i długość przekątnej jak na rysunku poniżej. Ponadto prosimy podać wagę i typ psa.

W celu złożenia zamówienia na usługę wykonania buta z podciągiem należy podać w zamówieniu wymiary według poniższej instrukcji.

Minimalna możliwa szerokość podeszwy buta to 4,8 cm, a maksymalna 8 cm. W związku z tym nie zrobimy wyrobu dla malutkich piesków i kotów, a także dla bardzo dużych psów.
W takich przypadkach polecamy samą taśmę podciągową dorsi-flex.

But podciąg dorsi-flex tył

But podciąg dorsi-flex tył

120,00 zł Dodaj

Na poniższych filmach widać psa rasy labrador, cierpiącego na uraz tylnej kończyny porażenie nerwu kulszowego, objawiający się zawijaniem paluszków stopy.
Rehabilitacji dokonano w Przychodni Weterynaryjnej "PSYCHODNIA"
w Warszawie ul. Heroldów 6.
Intensywne zabiegi rehabilitacyjne w bieżni wodnej, z użyciem buta na podciągach naszej produkcji typu DORSI-FLEX, przyniosły rewelacyjny efekt. Pies powrócił do sprawności.
Zdjęcia na stronie są zdjęciami poglądowymi i prezentują zasadę działania buta. Każde zamówienie traktowane jest indywidualnie, przez co sposób mocowania taśm, ich ilość oraz rodzaj buta dobierana jest każdorazowo na etapie produkcji.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego